Padėka Tarptautinio festivalio – kūrybinės laboratorijos „Mažoji Melpomenė“ rėmėjams, partneriams ir pagalbininkams

 


Gegužės 8-14 dienomis Plungėje vyko vienas didžiausių ir reikšmingiausių renginių – VIII-asis tarptautinis vaikų ir jaunimo teatrų festivalis-kūrybinė laboratorija „Mažoji Melpomenė“.

Šis renginys gerai žinomas ir vertinamas ne tik Lietuvoje, bet ir pasaulyje, turintis išskirtinę reikšmę Plungės kultūrai, užtikrinantis mūsų miesto kultūros savitumą ir išskirtinumą. Kultūrinės edukacijos srityje tai vienintelis tokio pobūdžio, masto ir profesionalaus turinio projektas Plungės rajone.

Festivalyje-kūrybinėje laboratorijoje dalyvavo net septynių šalių atstovai, per 300 dalyvių. Plungiškiams pristatyta 10 įdomių ir gero meninio lygio spektaklių, surengtos 8 kūrybinės laboratorijos, dalyvių meno mugė, kūrybiniai vakarai ir kitos veiklos, kurių projekto metu vyko per 30.

Tarptautiniai ekspertai, viešėję projekte, pripažino, kad „Mažoji Melpomenė“ yra aukščiausio lygio projektas, atitinkantis pasaulinių projektų lygį. Festivalio-kūrybinės laboratorijos iniciatoriai – Plungės vaikų ir jaunimo teatras „Saula“ įvardinti kaip kokybės ženklą tarptautiniu mastu turintis kolektyvas, kurio vien pavadinimas jau garantuoja, kad tai aukštas ir profesionalus lygis, todėl kolektyvas gali dalyvauti visuose pasaulyje vykstančiuose teatro festivaliuose ir konkursuose jau be jokių atrankų.

Tam, kad tokio lygio ir masto renginys įvyktų, prireikė ne tik lėšų, bet ir draugiškos, savanoriškos daugelio žmonių ir organizacijų pagalbos. VIII-ojo tarptautinio vaikų ir jaunimo teatrų festivalio-kūrybinės laboratorijos „Mažoji Melpomenė“ organizatoriai Plungės rajono savivaldybės kultūros centras nuoširdžiai dėkoja šio projekto rėmėjams – Lietuvos Respublikos kultūros ministerijai, Plungės rajono savivaldybei, UAB „Plungės lagūna“, VšĮ „Kretingos maistas“ ir kaimo turizmo sodybai „Pas tėvukus“.

Dėkojame projekto partneriams ir pagalbininkams – Žemaitijos nacionaliniam parkui, Telšių miškų urėdijai, Plungės miesto seniūnijai, Plungės lankininkų klubui „Viduramžių šauliai“, Klaipėdos universiteto Menų fakulteto Režisūros katedrai, Plungės rajono savivaldybės administracijos darbuotojai Rasai Jonušienei, Plungės „Ryto“ pagrindinės mokyklos mokytojai Aušrai Brazdeikienei, Vilniaus miesto Naujosios Vilnios kultūros centro darbuotojai Rimai Kurienei, Klaipėdos valstybinės kolegijos Socialinių mokslų fakulteto Turizmo katedros darbuotojai Irenai Stonienei, Plungės „Senamiesčio“ vidurinės mokyklos moksleiviams ir mokytojui Antanui Pagojui, Plungės M.Oginskio meno mokyklos moksleiviams ir mokytojoms Loretai Vaitkutei ir Linai Lukošienei, Plungės „Saulės“ gimnazijos gimnazistams ir mokytojui Juozui Milašiui, laikraščiams „Plungė“, „Žemaitis“, „Plungės žinios“, Telšių krašto televizijai, internetiniam portalui www.plungiskis.lt. ir daugeliui kitų nuoširdžių pagalbininkų.

Didžiausia padėka teatro „Saula“ narių šeimoms, kurios ne tik rėmė projektą finansiškai, bet ir ypatingai nuoširdžiai rūpinosi užsienio kolektyvų nariais bei užtikrino projekto sklandžią eigą.

Projektas dar kartą įrodė, kad Plungėje gali vykti svarūs, didelių apimčių projektai, kad mieste gyvena daug puikių žmonių, kurie suinteresuoti savo miesto ateitimi, vaikų ir jaunimo ugdymu, kultūros tradicijų tęstinumu, reprezentavimu, o svarbiausia supranta, kad tokie renginiai turi ne tik kultūrinę, edukacinę reikšmę, bet ir svariai pagyvina miesto ekonomiką ir paslaugų verslą.

Plungės rajono savivaldybės kultūros centro informacija

Komentarų nėra:

Teikia „Blogger“.